کیک هل و وانیل

کیک هل و وانیل

کیک هل و وانیل بسیار لطیف و مرطوب است و طعم هل و وانیل خیلی ملایمی داردکیک هل و وانیل نوعی پوند کیک (pound cake) استپوند کیک ها در اصل به کیک‌هایی گفته می‌شده که در آنها یک پوند (واحد وزناز هر یک از چهار ماده اصلی، یعنی آرد، شکر، تخم مرغ و کره به کار رفته باشد اما امروزه تعریف آن کمی تغییر کرده است و به هر کیکی گفته می‌شود که وزن نسبتاً برابر از هر کدام از این چهار ماده در آنها به کار رفته باشد.

برای تهیه کیک هل و وانیل مواد به تدریج با هم مخلوط می‌شوند که برای این کار از همزن برقی استفاده می‌شود.در مرحله اول کره و شکر باید مدتی طولانی و با سرعت زیاد همزده شوند تا هوا به خوبی در آن نفوذ کند ولی در مراحل بعدی هم زدن زیادی لازم نیستدر آخر هم مایه در قالب ریخته می شود و روی آن از خلال بادام پوشانده می‌شودکیک هل و وانیل با خامه و زردآلو طعم خیلی خوبی پیدا می‌کنداما شما می‌توانید آن را به تنهایی یا همراه با توت فرنگی هم سرو کنید.

 

بیشتر ببینم  کیک ساده وانیلی

 

کیک هل و وانیل

کیک هل و وانیل

 

طرز تهیه کیک هل و وانیل:

 فر را از قبل با دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شودکف قالب لوف با سایز متوسط را با اسپری روغن یا با چند قطره روغن چرب کنیدروی قالب کاغذ روغنی بکشید به طوری که کاغذ دیواره‌ها را بپوشاند و کمی هم از قالب بیرون بزند (برای این که کیک راحت تر از قالب خارج شود). سپس روی کاغذ را هم چرب کنید.

کره و شکر را داخل کاسه‌ای بریزید و ۵ دقیقه با سرعت بالای همزن برقی بزنید تا رنگ آن روشن شود و مخلوط سبکی به دست آیدسپس تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه و مخلوط نمایید.

آرد، بیکینگ پودر، هل و نمک را در ظرف دیگری با هم مخلوط کنیدسپس آن را به تدریج به مخلوط کره اضافه کنید و همزمان با سرعت کم هم بزنیدسپس شیر، خامه، وانیل و عصاره بادام (اختیاری) را هم با یکدیگر مخلوط کنید و به همان ترتیب به مایه اضافه نمایید.

کناره‌های ظرف را با سری همزن پاک کنید و سپس مایه کیک را داخل قالب آماده شده بریزیدسطح مایه را با پشت قاشق صاف کنیدحال خلال بادام را روی سطح کیک بپاشید.

حدود ۱ ساعت آن را در فر بگذارید تا کاملاً پخته شودوقتی خلال دندانی را در کیک فرو می‌کنید باید تمیز بیرون بیاید و چیزی از مایه کیک به آن نچسبدبعد از بیرون آوردن قالب از فر ۱۰ دقیقه اجازه بدهید خنک شود سپس کیک را از قالب خارج کنید.

وقتی کیک خنک شد کاغذ روغنی را جدا کنیدکیک را برش بزنید و روی آن را با اسپری خامه و زردآلو تزیین کنید و نوش جان بفرمایید.

 

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0